Kategoria: Aktualności

W Sanoku odtwarzają XVIII-wieczną synagogę z Połańca

Gotowa jest już bryła budynku rekonstruowanej od ponad 2 lat przez Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku (Podkarpackie) XVIII-wiecznej synagogi z Połańca. – Obecnie odtwarzane jest m.in. zwierciadlane sklepienie synagogi -powiedział dyrektor skansenu Jerzy Ginalski.

Gmina Zagórz odbuduje ruiny XVIII-wiecznego klasztoru

Odbudowanie ruin XVIII-wiecznego zespołu klasztornego karmelitów bosych w Zagórzu oraz adaptację zabytku na centrum kultury zakłada projekt, który zrealizuje gmina Zagórz. Koszt inwestycji to ponad 8,5 mln zł.

Na pograniczu polsko-słowackim powstaje sieć ścieżek rowerowych

Na pograniczu polsko-słowackim w Beskidzie Niskim powstaje sieć ścieżek rowerowych. Projekt ma być gotowy za rok. Będzie kosztował blisko 140 tys. euro, z czego 72 proc. pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

ENERGYLANDIA – Dzień Dziecka w Rodzinnym Parku Rozrywki w Zatorze

PTTK O/Sanok organizuje 27.05.2017 r. (sobota) wyjazd do ENERGYLANDIA, największego Parku Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator, na granicy dwóch największych aglomeracji południa, Śląska i Małopolski, niespełna pół godziny drogi z Katowic i Krakowa, a od Wadowic czy Oświęcimia dzieli nas niespełna 17 kilometrów.